Aruba a celebra Carnaval 70 na forma Mahestuoso

The content originally appeared on: Diario

Parada a finalisa te 8:30 pm


TOB y tambe Champagne cu fabuloso massa
Luho y detaye cu yen precision den tur costume 

ORANJESTAD (AAN): Diadomingo pa exactamente 10’or di mainta, e Parada Gigantesco di Carnaval 70 na Playa a cuminza, y di comienso caba por a sinti cu esaki ta bira uno mahestuoso hamas bisto.

   Segun conteo di Polis, den e parada tabatin 4.100 participante, sin conta tur e miembronan di grupo musical, boluntarionan den Bar, riba caminda, y personal di security.

   Premio di Grupo di Aña a bay pa TOB Carnival Group.  Banda di Aña a bira Tsunami.  Banda Carnavalesco di Aña a bira Buleria.  Brassband di Aña a bira Massive Brassband.

    Premio di Massa Ambiente pa Empire Carnival Group.  Premio di Massa Luhoso pa TOB Carnival Group. Premio di Massa Campeon pa Champagne Carnival Group.

   Seccion Campeon a bay: (1) Enigma of the Skies (Dushi).  (2) The Seven Colored Earth of Chamarel (TOB), (3) Rumberas & Cuertas (OPC), (4) The Women King (TOB), y (5) King & Queens Ruby (Champagne).

   Seccion Luhoso a bay: (1) Enigma of the Skies (Dushi), (2) Sovereigns of the Emeralds (Champagne), (3) The Forbidden Gems (Champagne), (4) King & Queens Ruby (Champagne), y (5) The Seven Colored Earth of Chamarel (TOB).

   Queen of Bands a bira: The Moroccon Tapestry Weaver of Tinchir, Jennifer Nicolaas (TOB).

   King of Bands a bira: The Handwork Master, Ryon Dijkhoff (TOB).

   Flota Campeon a bira: Peridot (Champagne).

   Carosa Campeon a bira: (1) Aruba (Royal), (2) Africana (TOB), y (3) Mandala (Infinity).

   Carosa Luhoso a bira: (1) Wind Creek (Empire), (2) Africana (TOB), (3) Mysteries of Africa (TOB).

   Bodyroad Luhoso a bira: Power of the Sunlight, Andy Mendez (Dushi).

   Shoulderpiece Luhoso a bira: (1) The Jewel & Spice Merchant’s Daughter, Arnalda Lampe (TOB).  (2) The Exotic Aviary, Indira Oliviera (Empire), (3) Honoring Africa’s Environmental Defenders (Roderick Kock) (TOB).

   Shoulderpiece Campeon a bira: (1) Wakanda ‘Dora Milaje’, Rachel Murray (TOB).  (2) Honoring Africa’s Environmental Defenders, Roderick Kock (TOB).

   Bodypiece Campeon a bira: (1) The Handwork Master, Ryon Dijkhoff (TOB).  (2) T’Chala Black Panther, Ryner Maduro, TOB.

   Bodypiece Luhoso a bira: (1) The Spice Trader of the Souk of Marrakech, Shelby Maduro (TOB).  (2) The Handwork Master, Ryon Dijkhoff (TOB).  (3) The Vase Merchant of the Souk of Marrakech, Nicole Croes-Nicolaas (TOB).

   Mini Roadpiece Campeon a bira: (1) Queen of Mojitos (OPC), (2) King of Morocco (Infinity), (3) Queen of Morocco (Infinity).

   Mini Roadpiece Luhoso a bira: (1) Emerald Goddess (Champagne). (2) Queen of Mojitos (OPC), (3) Ruby King & Queens (Champagne).

   Roadpiece Campeon a bira: (1) Zulu Kingdom (TOB). (2) Alkebulan Pride (TOB).  (3) Cuba in Aruba (OPC).

   Roadpiece Luhoso a bira: (1) Zulu Kingdom (TOB). (2) Crystal Quartz (Champagne). (3) Majesty of Morocco (Infinity).

   Premio di Service Bar a bay pa Hennessy (Royal).  Premio Inovativo a bay pa Bar Hennessy (Royal).  Premio incentivo a bay pa Colors Carnival Group.  Premio Creativo a bay pa Alkebulan (TOB).  Premio Cultural a bay pa TOB.  Premio Comercial a bay pa Seccion Hennessy.  Best Roadshow a bay pa Hennessy Dancers (Royal).

   Dancing King a bira Elroj Geerman (Empire).  Dancing Queen a bira Erialda Croes (Champagne).

      E prome grupo a yega e final pa 4:46 pm, y pa 8:33 pm, e last lap anima pa Musical Time a yega su final.